تابناک.اقتصاد : اخبار روزانه-Daily News 
  
  
  
  
 

تابناک.اقتصاد

   خودروها ۳۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون تومان گران شدند

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به افزایش قیمت برخی خودروها از ۳۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گفت: قیمت خودروهای تولید داخل واقعی نیست و بسیار بیشتر از قیمت واقعی آن تعیین می شود.

   
   تب کریمه کنگو در راه است

معاون دفتر بهداشت و بیماری دامی سازمان دامپزشکی گفت: دامداران و افرادی که در کشتارگاه‌ها کار می‌کنند در معرض خطر این بیماری قرار دارند.

   
   عرضه روزانه ۱۰۰ تن گوشت گوسفندی برای تنظیم بازار

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام از افزایش عرضه گوشت گوسفندی برای کاهش قیمت در بازار خبر داد و گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان روزانه ۱۰۰ تن گوشت گوسفندی گرم، کیلویی ۳۳ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به مردم عرضه می‌شود.

   صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی هشتم خرداد

صفحه نخست روزنامه‌های اقتصادی امروز کشور قابل مشاهده است.

   
   سکه از اونس تبعیت کرد

سکه در اولین روز کاری خود به تاثیر از روند مثبت اونس طی روز جمعه در مسیر صعودی قرار گرفت.

   
   از «گرانی و ارزانی کالاها در هفته منتهی به انتخابات» تا «انتقاد شدید ترامپ از خودروسازان آلمانی»

این پیمانه موضوعاتی همچون ادامه نزول شاخص سهام در کانال 80 هزار واحد، نوسان جزئی در قیمت انواع سکه، دلار، یورو و درهم در مسیر کاهشی قرار گرفتند، آخرین تحولات بازار میوه و صیفی و جزئیات تورم تولیدکننده در اردیبهشت‌ماه را در بر دارد.

   آخرین تحولات بازار میوه و صیفی

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: برخلاف روال سال‌های گذشته نرخ هندوانه و سبزی در ماه رمضان ۱۵ درصد کاهش یافته است.

   
   دلار، یورو و درهم در مسیر کاهشی قرار گرفتند / نرخ ارزهای بانکی ثابت ماند

در پایان معاملات بازار آزاد ارز روز یکشنبه، هر دلار آمریکا با افت 56 ریال نسبت به روز قبل، به طور میانگین به قیمت 37 هزار و 291 ریال فروخته شد. هر یورو نیز کاهش 17 ریال را ثبت کرد و به رقم فروش 41 هزار و 736 ریال رسید.

   
   خرید تضمینی گندم از ۲ میلیون تن گذشت

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه میزان خرید تضمینی گندم از ۲ میلیون تن گذشت،گفت:مردم هر گونه تخلف در عرضه کالاهای اساسی طرح ضیافت بویژه گرانفروشی را به سامانه١٢٤ اعلام کنند.

   توافق با فیلیپین برای سرمایه‌گذاری در ۲ میدان نفتی ایران

یک شرکت نفتی دولتی فیلیپین تفاهم‌نامه‌ای را با شرکت ملی نفت ایران برای خرید نفت و سرمایه‌گذاری در ۲ میدان نفتی ایران امضاء کردند.

   
   ۴ گروه کالایی گران شدند

تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه از مواد خوراکی در تهران، از افزایش قیمت در ۴ گروه کالایی، کاهش در سه گروه و ثبات قیمتها در ۴ گروه کالایی حکایت دارد.

   
   تولید ناخالص داخلی چیست و چه تاثیری بر اقتصاد یک کشور دارد

   تضمین عدم آسیب پذیری سپرده گذاران از ادغام بانک ها چیست؟

دو روز پیش ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی خبر از احتمال ادغام برخی بانک ها داد و گفت سپرده گذاران بانک ها و موسسات مجازی مطمئن باشند که از این تصمیم به هیچ وجه متاثر نخواهند شد حتی اگر دو بانک و شعبه های آن ها ادغام شوند.

   
   فراریانی که همچنان از قانون می‌گریزند

قانون مالیات بر ارزش افزوده از قوانین ناقص و مشکل داری است که باعث شده نابرابری و ناعدالتی به شکلی بسیار مشهود در این حوزه انجام شود. راهکارهایی مختلف در این باره وجود دارد که دولت و مجلس باید به طور مشترک برای اصلاح فوری آن دست به کار شوند.

   
   نیاز دولت دوازدهم به کابینه کارآفرین

سیده فاطمه مقیمی*

   پارادوکس‌ های اقتصاد ایران

انتخابات تمام شد و حسن روحانی مجددا باید بار مسوولیت ریاست جمهوری را بر دوش بکشد. قاعدتا یکی از مهم‌ترین مخاطرات وی در دوره دوم، وضعیت شکننده اقتصاد است.

   
   فرصت دوباره برای تنظیم بازار

اگرچه دولت پیش از شروع ماه رمضان، باید فکری به حال بازار نابسامان کالاهای اساسی می‌کرد اما با توجه به انتخابات و روی کار آمدن دوباره روحانی، فرصتی برای رییس‌جمهور ایجاد شده که با بهره بردن از تجربه چهار سال گذشته و همچنین مشورت با فعالان بخش‌خصوصی، تنظیم بازار را

   
   نوسان جزئی در قیمت انواع سکه

در جریان معاملات امروز (یکشنبه) بازار آزاد تهران، قیمت انواع سکه با نوسانات جزئی مواجه شد؛ به نحوی که سکه طرح جدید و قدیم گران و ربع سکه و سکه یک گرمی ارزان شدند.

   ادامه نزول شاخص سهام در کانال 80 هزار واحد

بورس اوراق بهادار دومین روز کاری هفته جاری را با افت 207 واحدی (معادل 0.26 درصد) تجربه کرد. همچنین در بازار فرابورس افت 3.4 واحدی داشت و در جایگاه 923 واحد قرار گرفت. بخش عمده این افت را نماد معاملاتی شرکت‌های مخابرات ايران، نفت و گاز و پتروشيمي تأمين

   
   چشم‌اندازروشن‌بازارنفت باافزایش‌سوددهی صنعت چین

خبرگزاری روسی اعلام کرد: بهبود اوضاع بخش صنعت چین به افزایش قیمت نفت در آینده نزدیک منجر خواهد شد.

   
   وضعیت دریای خزر در سه سال آینده

در ۲۰ سال گذشته آب دریای خزر دچار پسروی شد اما طی شش ماه گذشته بیش از ۱۱ سانتی متر تراز آب دریا افزایش داشت و طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی مرکز مسئولیت بررسی نوسانات سطح تراز آب دریای خزر، در سه سال آینده تراز آب دریا ۴۲ سانتی