نمایشگاه فرهنگ و هنر اسلواکی در اصفهان برگزار می شود

اصفهان – ایرنا – معاون وزیر فرهنگ اسلواکی پیشنهاد کرد که نمایشگاه فرهنگی و هنری با حضور هنرمندان و متشکل از آثار فرهنگی هنری این کشور در کلانشهر تاریخی اصفهان برگزار شود.

   عنوانهای روزنامه های پنجم اردیبهشت خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- روزنامه های خراسان رضوی روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت 1397 مطالب متنوعی منتشر کردند که عنوانهای برجسته آنها مرور می شود.

   صفحه اول روزنامه های امروز استان اصفهان -چهارشنبه 5 اردیبهشت

   بازیگر فرانسوی رفت، اشک معتمدآریا درآمد

تهران- ایرنا- هر چند از روز دوشنبه و با ورود الیور استون خیلی از اتفاقات جشنواره تحت‌الشعاع حضور او قرار گرفته، اما کمی این طرف‌تر و در سالن شماره 6، پی‌یرِ بازیگری فرانسه وقتی سالنِ نشست را ترک کرد، اشک سیمین سینمای ایران هم درآمد.

   جشنواره موسیقی نواحی فرصتی برای شنیدن آواهای سرزمین مادری

کرمان – ایرنا – مهیا شدن دیار کریمان برای میزبانی سومین سال متوالی جشنواره موسیقی نواحی محلی اقدامی فاخر برای شنیدن آثار اصیل سرزمین مادری بشمار می رود که باید این میراث ارزشمند را تداوم بخشید و ارج نهاد.

   رسانه ها برنامه های توسعه گردشگری را اطلاع رسانی کنند

گناوه- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: باتوجه به برنامه هایی که دولت در زمینه توسعه صنعت گردشگری و اعطای تسهیلات در این بخش دارد، رسانه ها آنها را اطلاع رسانی کنند.

   578 ورزشکار در سومین المپیاد والیبال گلستان حضور دارند

گرگان – ایرنا – دبیر هیات والیبال گلستان از حضور 578 ورزشکار و مربی استان در سومین المپیاد این رشته در قالب 34 تیم خبر داد.

   شیمیدانان دانشگاه شیرازامید‌ به درمان سرطان را افزایش دادند

شیراز- ایرنا – استاد بخش شیمی دانشگاه شیراز و همکارانش برای نخستین بار در جهان ترکیباتی را ساخته اند که به گفته این استاد، امید‌ها را برای درمان سرطان افزایش می‌دهد.

   اعتبار مالی برای توسعه ورزش پهلوانی زنجان تامین شد

زنجان – ایرنا – رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه ای استان زنجان گفت: اعتبار مالی لازم برای رشد و توسعه این رشته ورزشی در زنجان، تامین شد.

   امسال 4 باب فضای ورزشی در پیرانشهر احداث می شود

ارومیه- ایرنا- رئیس اداره ورزش و جوانان پیرانشهر گفت: چهار باب فضای ورزشی شامل سالن سرپوشیده و فضای روباز طی 11 ماه آینده در این شهرستان احداث می شود.

   تهیه اطلس ژنوم انسان با استفاده از سلول های بنیادی

تهران– ایرنا– محققان با استفاده از فناوری پیشرفته ویرایش ژن و سلول های بنیادی جنینی موفق به تهیه اطلس ژنوم انسان شدند. این اطلس نقش ژن ها در سلامت و انواع بیماری ها را آشکار می کند.

   شیمیدانان دانشگاه شیراز امید‌ به درمان سرطان را افزایش دادند

شیراز- ایرنا – دکتر سید مسعود نبوی‌ زاده استاد بخش شیمی دانشگاه شیراز و همکارانش برای نخستین بار در جهان ترکیباتی را ساخته اند که به گفته این استاد، امید‌ها را برای درمان سرطان افزایش می‌دهد.